درباره پرنده زلزله

The Earthquake Bird

 

درباره فیلم:

«پرنده‌ی زلزله» اقتباسی از کتابی با همین نام نوشته‌ی سوزانا جونز، فیلمی است در ژانر تریلر به نویسندگی و کارگردانی واش وستمورلند که پیش از این تجربه‌ی کار روی آثاری مانند «کولت» و «هنوز آلیس» را دارد.

خلاصه فیلم:

داستان در توکیوی سال ۱۹۸۹ رخ می‌دهد. جایی که لوسی فلای، مهاجری جوان است که به قتل دوستش، لیلی متهم شده. این در حالی است که بین این دو با مردی با نام تایجی، عکاس محلی مثلث عاشقانه‌ای شکل می‌گیرد.

 

داستان:

لوسی فلای (آلیشیا ویکاندر) که در سال 1989 در توکیو اتفاق می افتد ، یک زن جوان مهاجری سوئدی است که به عنوان مترجم در یک شرکت تولیدی مشغول به کار است و هنگامی که دوستش لیلی (رایلی کیو) در پی عشقی ناگهانی ناپدید می شود ، مظنون به قتل است. مثلث با تیجی ماتسودا (ناوکی کوبایاشی).

طرح فیلم با فلاش بک هایی از دوران کودکی لوسی ، و همچنین صحنه هایی از رابطه عاشقانه او با تیجی و دوستی با لیلی بریجز ، مهاجر آمریکایی ، آمیخته شده است. سرگرمی تیجی شامل عکس گرفتن از افراد ، به ویژه زنان است. تیجی سرانجام با لوسی و بعداً با لیلی رابطه جنسی برقرار کرد.

در طول تعطیلات به جزیره سادو ، دوستی لوسی با لیلی تیره می شود وقتی که متوجه می شود تیجی پشت سرش با لیلی رابطه عاشقانه برقرار کرده است. در پی ناپدید شدن لیلی ، لوسی دستگیر می شود و توسط کارآگاهان ژاپنی مورد بازجویی قرار می گیرد. لوسی ادعا می کند که او لیلی را در خشم حسادت به قتل رسانده است ، اما پس از مشخص شدن جسد متعلق به شخص دیگری پاک می شود. لوسی پس از آزادی ، شواهدی را در مجموعه عکس های تیجی کشف می کند که در قتل و ناپدید شدن لیلی نقش دارد. تیجی به لوسی حمله می کند اما او در دفاع از خود او را می کشد.

فیلم با لوسی در قبرستانی به همراه دوست ژاپنی اش ناتسوکو (کیکی سوکزانه) به پایان می رسد و به گذشته می اندیشد.

 

 

بازیگران:

در این فیلم آلیشیا ویکاندر که پیش از این برنده‌ی اسکار شده بود، در نقش اصلی قرار دارد و کنار او رایلی کیو (فیلم مد مکس: جاده‌ی خشم) و جک هوستون (فیلم حقه‌ی آمریکایی) نیز حاضر هستند.

این فیلم که ریدلی اسکات از جمله تهیه‌کنندگانش است، پس از پخش در جشنواره‌ی فیلم لندن، یکم نوامبر در نتفلیکس پخش خواهد شد.

فیلم‌های پیشنهادی

بازیگران پرنده زلزله

دست اندرکاران پرنده زلزله

دیدگاه‌های پرنده زلزله